A legújabb csúcstechnológia, amely a képi megjelenítésben egy rendkívül jó felbontást, és a magzat bőréhez hasonló rózsaszín élethű ultrahangképet láttat, mozgásban pedig a fény-árnyék hatással térben ábrázol.
Az elmentett képeket 3D szemüveggel 3 dimenzióban láthatóvá teszi.
A 3 dimenziós képek 180 fokban kifordíthatók. Ezzel a térbeli ábrázolással jobban elemezhető, látható a magzat. Ez a valósághű képfelbontás segíti a genetikai rendellenességek minél hamarabbi felismerését és ábrázolását.
A szülők számára a nehezen kivehető 2D képekből, egy nagyon jó minőségű, élvezhető ultrahang vizsgálatot alkot, ami megnyugvást jelent és felejthetetlen örök élményt okoz.
Professzionális a szülészeti és a nőgyógyászati vizsgálatokban, ami a mai világban elkerülhetetlen a magas szintű genetikai szűrés végzéséhez. Ezzel elősegíti a vizsgálót a klinikai döntéshozatalban és csökkenti a bizonytalanságot.
Rövidebb idejű behatással lehet a kiválasztott területet vizsgálni, ezzel a magzatot sem tesszük ki a nemkívánatos, hosszú vizsgálati időnek.
A 4D készítése még látványosabb és gyorsabb .
Hihetetlen élmény ad, amikor a kismama és szerettei először pillantják meg a kis pocaklakót!
A 4D babamozi valós időben mutatja meg a babát, annak testhelyzetét, mozgását. Felfedezhető a mosolya, meghatározható a neme.
A DVD felvételt a terhesség 16. és 32. hete között bármikor el lehet készíteni. Az ultrahang vizsgálat nem terheli a szervezetet sugárzással, nem jár kockázattal, nincs káros mellékhatása, korlátlan számban ismételhető.
A várandósság különböző időpontjaiban más-más részlet válik láthatóvá. A 16. héttől már meg lehet határozni a nemét. A 20. hét előtt még teljes egészében belefér a képernyőbe, mozgása jól követhető. A 20-30 hét között már húsos az arca, nyitja a szemét, csuklik, mozgolódik, jól láthatóan mosolyog.
A felvétel közben egyszerre több családtag is osztozhat az Ön örömében, közösen nézhetik TV-n keresztül a babát.
A 4D babamozi egy DVD felvételből és egy nyomtatott képből áll, csomagajánlataink között is elérhető szolgáltatás.
Ultrahangvizsgálat során az emberi szervezet bizonyos részeit két- vagy háromdimenziós képi ábrázolással megjelenítjük, mellyel számtalan betegség meglétét erősíthetjük vagy cáfolhatjuk meg, így az ultrahang-diagnosztikát szinte minden klinikai szakmában alkalmazzuk.
Legnagyobb számban belgyógyászati és nőgyógyászati-szülészeti diagnosztikában használjuk, de számtalan szív- és érrendszeri, ízületi, szemészeti, urológiai betegségre is ultrahangvizsgálat segítségével derül fény.
Gyakorlatilag a csontokon, a gyomor és bélrendszeren kívül bármit tudunk vizsgálni: ereket, izmokat, ízületeket, hasi- és kismedencei szerveket, pajzsmirigyet, nyálmirigyeket, emlőt, herét és tapintható csomókat. Ultrahangvizsgálattal megállapítjuk, hogy ezekben a szervekben van-e méretbeli eltérés, kövesség, esetleg gyulladásos, daganatos elváltozás.
Ultrahangvizsgálat során a vizsgálófejből kibocsátott magas frekvenciájú ultrahang hullámokat a különböző szövetek eltérő mértékben nyelik el, illetve verik vissza.
Az ultrahangvizsgálat előnye, hogy az emberi szervezet anatómiai és funkcionális állapotának vizsgálatát minden életkorban (a fogantatástól számítva) lehetővé teszi. Akár mozgás közben is megfelelő képet készít, testfolyadékok áramlására, sebességének mérésére is kiválóan alkalmazható.
A terhesség alatt szinte minden kismamában felmerül, hogy a szülés után mennyiben fog megváltozni az élete, illetve egészséges lesz-e a kisbaba.
Ritkán előfordulhatnak genetikai rendellenességek, melyek közül leggyakoribb a Down-szindróma. Célunk, hogy eloszlassuk Önben a felesleges félelmeket, és segítsünk megismerni a szűrési lehetőségeket.
A terhes gondozás legfőbb célja a rendellenességek időben történő felismerése és ezek megelőzése. Ennek érdekében a kilenc hónap alatt vannak kötelező és ezen felül ajánlott genetikai vizsgálatok.
A genetikai rendellenességek közül a legismertebb a Down-szindróma, amely kiszűrése többféle módszerrel is elvégezhető:
A vérvételes kockázatbecslés anyai életkortól függetlenül ajánlott, de a kismama és az édesapa kora, mint kockázati tényező szükségessé teheti a kromoszóma vizsgálatot.
Természetesen a Down-szindróma mellett más genetikai rendellenességek is kiszűrhetők a genetikai szűrővizsgálatokkal, ezért ajánlott a genetikai ultrahangszűréssel egybekötött vérvételes kockázatbecslés.
Bejelentkezés: +36 20 474 7087 és +36 20 570 7766
A genetikai rendellenességek primer jelei ma már nagyon jó eséllyel szűrhetők a modern, nagy felbontású ultrahang készülékek és tapasztalt szakembereink segítségével. Ezek lehetnek a kötelező szűrővizsgálatok, illetve a délutáni magánrendelésen az alábbiak is:
A 11-13. héten végzik az első emelt szintű ultrahangvizsgálatot, melynek során megállapítják a magzat pontos korát. A menseshez mért számításokhoz képest konkrétabban meghatározható a várható szülés ideje, mivel ebben az időszakban még minden embrió egyformán növekszik.
Ultrahangvizsgálat során a szakemberek ellenőrzik a gerinc, koponya állapotát, a szívhangot, a végtagok meglétét; megnézik a nyaki redőt, amellyel bizonyos fejlődési, kromoszóma rendellenességre utaló gyanús jelek, kóros állapotok felderíthetők, elsősorban a Down-szindróma. A magzat orrcsontjának meglétét is ellenőrzik, ugyanis az orrcsont hiánya szintén a Down-szindróma egyik korai tünete.
A vizsgálat fontossága abban rejlik, hogy a 12. hétig csak a súlyos, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenességeket lehet észrevenni, de már látható a gyomor és húgyhólyag telődése, valamint a köldökzsinórban az erek száma.
A 11-13. hét között esedékes a vérvételes Down-szűrés (kombinált teszt vagy az integrált teszt első vizsgálata), amely emelt szintű ultrahangvizsgálatból és egy vérvételes hormonvizsgálatból áll.
A 18-20. héten aktuális a második ultrahangszűrés.
A szűrésen hasfalon keresztül végzik az ultrahang vizsgálatot. Megnézik a magzat belső szerveit, hogy megfelelően fejlődnek-e. Itt már szinte minden szervet ellenőrizni tudnak, a koponyát, az agyszerkezetet, az arcot, a gerinc épségét, a csigolyákat is beleértve. Megvizsgálják a szív négy üregének meglétét, a rekeszizmot, a hasfal zártságát, a veséket, a telt gyomrot, a hólyagot, valamint a végtagok épségét, és természetesen a méhlepény tapadási helyét és a magzatvíz mennyiségét is.
Ebben az időszakban ajánlott a 4D és 5D technika, a jobb felbontás miatt.
Ez a szűrés az aprólékossága miatt időigényes, de fontos a magzat egészséges fejlődésének megállapításához.
Amennyiben a kismama elmúlt 35 éves vagy a rokonságban előfordult már genetikai betegség, illetve ha az emelt szintű ultrahangos vizsgálatok során eltérést tapasztalnak a szakemberek, további szűrések ajánlottak, amelyek méhlepényből, illetve magzatvízből levett minták kromoszómavizsgálatával járnak.
Ezen vizsgálat során a magzatvízben található sejtek kromoszómaállományát vizsgálják. A beavatkozást a terhesség 15-19. hete között végzik, a hasfalon keresztül bevezetett tűvel vesznek mintát, amiből az esetleges Down-kór jelenlétén kívül egyéb betegségek is kiszűrhetők pl. Edwards- és Patau-kór, tripla-X vagy dupla-Y-szindróma, vagy nyitott hátgerinc. A vizsgálathoz a levett mintát szaporítani kell, így hosszabb idő is lehet, amire megszületik az eredmény.
A magzatboholy-mintavétel szintén a már említett kromoszóma-rendellenességek kiszűrésére szolgál. A mintavétel során a méhfalhoz tapadó lepényből vesznek szövetmintát egy tű segítségével helyi érzéstelenítésben, így csak minimális fájdalommal jár. A vizsgálatra a magzatvíz-mintavételnél valamivel előbb, már a 12. héttől kezdődően sor kerülhet és rövidebb idő alatt elkészül az eredménye. Mindkét eljárás során a hasfalon keresztül, a méhizomzat átszúrásával történik a mintavétel, miközben ultrahanggal figyelik, hogy hol helyezkedik el a magzat. Az eredmények pontossága nagyjából egyenértékűnek nevezhető, genetikai szempontból viszont az amniocentézis valamivel megbízhatóbb. A vetélési kockázat mindkét diagnosztikus szűrésnél nagyjából 1% körüli, ezért a vizsgálatokat csak indokolt esetben és a Kismama beleegyezésével végzik el.
Olyan szűrőteszt nincs, amelyből meghatározható a szülők hajlama Down-kóros gyermek nemzésére, a jelenlegi módszerek ezért a magzat közvetlen vagy közvetett módon történő vizsgálatán alapulnak.
A Down-kór és egyéb kromoszóma rendellenességek diagnózisa nagy biztonsággal ( ~99%) csak a magzat kromoszóma vizsgálatával állapítható meg (magzatvíz mintavétel: amniocentézis, chorionboholy mintavétel: chorionbiopszia) ha kismértékben is ( <1-2%), de kockázattal járnak. Kockázatuk és költségük miatt ezen vizsgálatok alkalmazása tömeges szűrésre nem való, ezért ilyen vizsgálatot kizárólag indokolt esetben, az anya beleegyezésével végeznek. A 35 év feletti várandós anyáknak a magzati kromoszóma vizsgálat felajánlását törvény írja elő.
Az ultrahang és az anyai vérből történő biokémiai vizsgálatok nem járnak kockázattal. Ezek a módszerek nem alkalmasak diagnózis felállítására, csupán a Down-szindróma előfordulásának valószínűségére lehet belőlük következtetni.
12. heti 4D-5D ultrahang- és vérvizsgálat
A terhesség 11-13. hét 6. napjáig, optimálisan a 12. héten, anyai vérből egy hormon és egy fehérje szintet mérünk (HCG és PAPP-A), továbbá 4D-5D ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük, ellenőrizzük az orrcsontot (NB). Ez egy elterjedt szűrőmódszer, amely nagy biztonságot ad.
A legnagyobb hatékonyságú, legkorszerűbb technológiákon alapuló, nem invazív prenatális szűrőteszt. Az anyai vérben található magzati DNS genetikai vizsgálatát végzi közel 100%-os megbízhatósággal. Többféle különböző non-invazív prenatális teszt létezik. A NIFTY teszttel már több mint 5.000.000 terhességet vizsgáltak meg, ami jóval magasabb szám, mint bármely egyéb teszt esetében. Biztonságos, mert non-invazív, így nem hordozza magában a vetélés kockázatát. Rugalmas, mert nem csak az egyes terhességek, hanem az ikerterhességek és a beültetett embrióból létrejövő terhességek esetén is alkalmazható.
Klinikánkon kedvező áron vált elérhetővé egy új, nem invazív, a magzat DNS-ének elemzéséből a Down-, Edwards-, illetve Patau-szindrómákért felelős kromoszóma-rendellenességek kimutatására alkalmas nagy 99% feletti pontosságú szűrővizsgálat. A Trisomy-teszt kimutatja a terhességi biokémiai szűrés (kombinált teszt) lehetséges álpozitív eredményeit, minimálisra csökkenti a magzatvízből történő invazív mintavétel (amniocentézis) szükségességét, és amennyiben az anya tudni szeretné, megállapítja a magzat nemét is.
Down-szindróma
Edwards-szindróma
Patau-szindróma
Triploidia, Vanishing twin
Magzat neme (opcionálisan)
Klinefelter-szindróma (XXY)
Tripla X-szindróma (XXX)
Turner-szindróma (X monoszómia)
Jacob-szindróma (XYY)
Már a terhesség 9. hetétől elvégezhető
A magzat és az anyai genetikai állományok valódi megkülönböztetése
Down-szindróma
Edwards-szindróma
Patau-szindróma
Triploidia, Vanishing twin
Magzat neme (opcionálisan)
Klinefelter-szindróma (XXY)
Tripla X-szindróma (XXX)
Turner-szindróma (X monoszómia)
Jacob-szindróma (XYY)
DiGeorge-szindróma
Már a terhesség 9. hetétől elvégezhető
A magzat és az anyai genetikai állományok valódi megkülönböztetése
Magzati monogénes betegségek szűrés anyai vérből
Magzati monogénes betegségek szűrése anyai és apai vérből. 30 gént részletesen vizsgálva olyan súlyos rendellenességeket szűr, amelyeket egyik hagyományos NIPT sem.
A vizsgálat betegségcsoportok közé tartoznak:
koponyacsontosodási zavarok
csont- és vázrendszeri betegségek
Noonan spektrum betegségek
szellemi visszamaradottsággal,
görcsrohamokkal, szív- és vese fejlődési
rendellenességekkel társuló szindrómák
Nem vizsgálja a kromoszómák számbeli és nagyobb szerkezeti eltéréseit, valamint nem nyújt információt a magzat neméről.
Nem alkalmazható ikerterhesség és petesejt donáció esetén.
Az ultrahangvizsgálat során a pajzsmirigy állományát, a nyaki lágyrészeket és a nyirokcsomókat ellenőrizzük. A pajzsmirigylebenyek nagyságát mérjük, a mirigyállomány szerkezetét megítéljük, a pajzsmirigy göbös elváltozásait és cisztákat keresünk.
Az áll alatti nagy nyálmirigyet és a fültőmirigyet, valamint a nyaki nyirokcsomók területét alaposan átvizsgáljuk, megnagyobbodott nyirokcsomót keresve.
Az ultrahang vizsgálatot a pajzsmirigy vérellátásának színes Doppler vizsgálatával kiegészíthetjük.
A pajzsmirigy és nyaki lágyrészek ultrahang vizsgálatát végezzük:
Az ultrahangvizsgálat során kimutathatók a pajzsmirigy elváltozásai, szerkezeti eltérései, gyulladása, daganatok, göbök (pl. struma); valamint a nyálmirigyek gyulladása, kövessége, daganata, ciszták, és a nyaki nyirokcsomók elváltozásai, tályog.
A nyaki erek színes duplex ultrahang vizsgálata javasolt:
A vizsgálattal nem csupán az aktuális állapot felmérésére nyílik mód, hanem sorozatos vizsgálatokkal az érfal állapotváltozása, az esetleges terápiás beavatkozások hatékonysága is mérhető.
A nyaki erek ultrahang vizsgálata az utóbbi időkben szűrővizsgálattá vált a magas vérnyomás, cukorbetegség, magas koleszterinszint, szív- és keringési problémákkal kezelt betegek számára. Az ultrahang vizsgálat során az érszűkületet vizsgáljuk, tájékozódunk az erek állapotáról, a keringési viszonyokról. A nagyfelbontású vizsgálófej segítségével a nyakon futó és a központi idegrendszert ellátó nagy erek részletgazdagabb vizsgálata lehetséges, mely során az ér belső falának állapota, felrakódások, meszesedések jelenléte, a véráramlás iránya, sebessége és az esetleges szűkületek, elzáródások is ábrázolhatóak. Ezek az adatok alapján az érelmeszesedés már korai stádiumában diagnosztizálható.
A hasi ultrahangvizsgálat a többi ultrahang vizsgálathoz hasonlóan sugármentes, biztonságos és megbízható eljárás, ami kortól függetlenül bármikor megismételhető, és viszonylag gyors diagnózist ad. A vizsgálat segítségével a műtéti beavatkozások kockázata csökkenthető, bizonyos elváltozások időben felismerhetők.
Legnagyobb számban hasi ultrahang vizsgálatot végzünk, mely során
A gyomor és bélrendszer levegőtartalmuk miatt csak korlátozott mértékben, bizonyos esetekben vizsgálhatók.
Hasi és kismedencei ultrahangvizsgálat bizonytalan, tisztázatlan eredetű hasi panaszok során javasolt, és erős vagy tartós hasi fájdalom, vizelési, menstruációs problémák esetében. Az ultrahang vizsgálatot ismert betegség ellenőrzése során, daganatos betegségek kontrollvizsgálataként, cukorbetegeknél és magas vérnyomás esetén, valamint szűrővizsgálatok során az egészségi állapot ellenőrzéseként is végezzük.
A hasi és kismedencei ultrahang vizsgálattal kimutatható a kövesség, a szervi elváltozások, eltérések, rendellenességek, gyulladások, daganatok, ciszták, tályogok, esetleges sérülések, és vérzések.
A hasi és kismedencei ultrahangvizsgálat éhgyomorra történik, 6 órán át nem ehetünk előtte.
Étkezés után az epehólyag összehúzódik, így nem vizsgálható, a belekben pedig gázok képződnek, amiről az ultrahanghullámok visszaverődnek, és a gázzal telt belek mögötti területek láthatatlanná válnak. Ahhoz, hogy a kismedencei szervek a vizsgálat során jobban láthatóak legyenek, telt húgyhólyag szükséges, így fogyasszunk 2 órával a vizsgálat előtt bő mennyiségű (6-8 dl) szénsavmentes vizet.
Kávé, tej, joghurt, stb. fogyasztása nem megengedett.
Cukorbeteg pácienseink kérjék ki szakorvosaink tanácsát, valamint az időpontkérésnél jelezzék betegségüket, hogy a legmegfelelőbb időpontot és étkezési tanácsokat tudjuk biztosítani számukra.
Ha korábbi leletek, zárójelentések rendelkezésre állnak, kérjük, hozzák magukkal.
Az ízületi ultrahangvizsgálat során az inak és a környéki izmok, az ízületi szalagok, porcok, valamint az ízületi tokban, burzákban esetlegesen felszaporodott folyadék vizsgálata történik.
A térdízület vizsgálata során megítélhető a külső és belső C alakú porcok bizonyos részei, az ízületi tok, az oldalszalagok, valamint az inak, íntapadások, valamint a kóros folyadékgyülemek (pl. Baker ciszta) pontosan mérhetőek.
A vállízület vizsgálata során a felkart mozgató izmok és inaik vizsgálata történik, kimutathatóak az ízület környéki gyulladások, meszesedések, valamint az izmok, inak sérülése, és szakadása is.
Egyre gyakoribbak az izomsérülések, izom elváltozások, az izomtapadásnál jelentkező gyulladások, tapintható csomók, melyek vizsgálatával sok segítséget tudunk adni a reumatológus, ortopédus szakorvosoknak, vagy törés nélküli ízületi sérülések esetén a baleseti sebésznek vagy sportorvosnak.
A szolgáltatás alapárát egy ízület vizsgálata jelenti.
Az érrendszer két leggyakoribb betegsége az artériás érelmeszesedés és a vénás trombózis, amelyek az adott érszakasz szűkületével és esetleges elzáródásával járnak.
A színes duplex ultrahang vizsgálat során minimális érfal vastagodás, vagy igen kis meszesedés már kimutatható, pontosan megállapítható a szűkület helye, kiterjedése és százalékos mértéke is. Dokumentálható a véráramlás jellegének, sebességének eltérései, súlyos esetben az áramlás teljes hiánya is. Más esetekben az artéria kóros tágulata (aneurysma), sérülés vagy beavatkozást követően kialakult vérömleny is jól ellenőrizhető.
A színes duplex Doppler vizsgálatnak nagy jelentősége van a trombózis kimutatásában a vénás szakaszon, valamint a vénabillentyű-elégtelenség, trombózis utáni elváltozások, visszértágulatok, visszerek gyulladásos folyamatainak diagnosztizálásában.
A szolgáltatás alapárát a bal vagy jobb oldalon lévő láb vagy kar vizsgálata jelenti.
A szülést követő 6-8-12. hétben végzett csípő, hasi és koponya ultrahangvizsgálattal olyan születési és fejlődési problémákra derülhet fény, amik még nem okoznak látható bajt, de korai felismerésük a baba egészséges fejlődése érdekében nagyon fontos. A csecsemőszűrést a Kárpát utcai rendelőnkben végezzük.
A 6-8. hetes korban végzett szűrő jellegű hasi- és csípő ultrahangvizsgálat során az egészséges újszülöttek hasi szerveit (máj, eperendszer, hasnyálmirigy, lép, vesék, húgyhólyag) vizsgáljuk.
A gyomor-bélrendszer tekintetében a refluxról tudunk véleményt mondani.
Az ultrahangvizsgálat gyors, hatékony és veszélytelen módszer, melynek segítségével jól megítélhető a vesék megléte, nagysága, helyzete, szerkezete, és megállapítható van-e üregrendszeri tágulat. Így időben felismerhetők az esetleges kóros eltérések; ha szükséges, meg lehet kezdeni a kezelést.
A csípő ultrahang vizsgálata során a csípőízületek fejlettségét vizsgáljuk, mely különösen ajánlott olyan csecsemők esetén, akiknek a családjában előfordult már csípőficam, ill. csípőízületi probléma. Amennyiben időben felismerjük az esetleges eltéréseket (pl. fejletlen vagy csípőficamra hajlamos csípőízület), korán meg tudjuk kezdeni a kezelést, mely legtöbb esetben csak egy ún. terpeszbetétes pelenka alkalmazásából áll. Ezekben az esetekben kontroll vizsgálatot is végzünk, és ha ennek során nem észlelünk kellő javulást - mely szerencsére ritkán fordul elő - gyermekortopédiai vizsgálatot javasolunk.
Rendelőnkben Dr. Daoud Salim radiológus, csecsemő és gyermek szakorvos vizsgál.
A koponya ultrahangos vizsgálata az agy vizsgálatát jelenti, amit a baba feje tetején található nagykutacson keresztül végzünk.
Megállapíthatók az agykamrák, az agyállomány néhány fejlődési rendellenessége, terhesség alatti fertőzés okozta állományi elváltozások, az újszülött kori agyvérzés és az oxigénhiányos állapot következtében létrejött károsodások.
A genetikai tanácsadás egy olyan speciális szakrendelés, mely során a várandósnak részletes információt adunk a születendő gyermeknél esetleg előforduló genetikai- ill. fejlődési rendellenesség valószínűségéről. A tanácsadás során egyrészt részletes egyéni- és családi kórelőzmény felvételére kerül sor, másrészt a jelen várandósság során kapott adatok alapján adunk tájékoztatást az egyes rendellenességek előfordulásáról.
Esetek, melyeknél a genetikai tanácsadás feltétlenül javasolt:
- a családtervező pár valamelyik tagjánál, szüleinél, nagyszüleinél, testvéreinél genetikai és/vagy veleszületett fejlődési rendellenesség fordult elő
- a családtervező párnak korábban genetikai betegséggel és/vagy veleszületett fejlődési rendellenességgel született gyermeke/gyermekei
- a családtervező párnál korábban egy várandósság során genetikai betegség és/vagy veleszületett fejlődési rendellenességgel igazolódott, mely miatt terhességmegszakításra került sor, vagy spontán vetélés, halvaszülés következett be
- a családtervező nőnél egymás után kettőnél több spontán vetélés történt, vagy olyan halvaszülés következett be, melyben egyéb kóroki tényezőt kizártak
- a várandós a fogantatáskor a 35. életévét betöltötte
- a várandós nőt ért teratogén ártalom esetén, különösen akkor, amennyiben ez a várandósság első 12 hetében következett be. Teratogénnek tekintjük azokat a külső hatásokat, melyek genetikai/fejlődési rendellenességeket okozhatnak. (pl., egyes gyógyszerek, sugárzás, bizonyos vírusok)
- a családtervező párnál igazolt autoszomalis recesszív, vagy a nőnél igazolt X-hez kötött recesszíven öröklődő genetikai betegség esetén
- a várandósság alatt végzett szűrővizsgálat a magzatnál valamely fejlődési- és/vagy kromoszóma-rendellenességre nézve emelkedetett kockázatot mutat
A genetikai tanácsadás során részletesen ismertetjük azokat az eljárásokat, melyekkel az egyes rendellenességek nagy biztonsággal felismerhetőek, vagy kizárhatóak, beleértve az invazív vizsgálatokat (magzatvíz- illetve magzatboholymintavétel), valamint a legmodernebb, vetélési kockázattal nem járó, úgynevezett non-invazív prenatális teszteket is (NIPT).
A tanácsadás időtartama 30 perc.